Původ a kvalita

Esenciální oleje jsou alternativní léčivou látkou používanou nejen k léčbě, ale také k prevenci nemocí. SVATÝ OLEJ, coby vysoce kvalitní esenciální olej, obsahuje mnoho terpenů přínosných pro lidské zdraví.

Na trhu najdeme dva druhy konopného esenciálního oleje. Jeden je vyráben pouze z květů a má silnější vůni a chuť. Takový olej je ceněn především pro své aroma. Druhý druh je vyráběn z celé rostliny. Takový esenciální olej obsahuje větší množství zajímavých přírodních sloučenin a je vhodnější pro účely aromaterapie a léčebné recepty.

Je potřeba až jedna tuna konopí, aby byl získán jeden litr esenciálního oleje. To odpovídá přibližně 10 litrů oleje na hektar vypěstovaného konopí. To je jeden z důvodů, proč konopný esenciální olej není úplně levná záležitost a proč konopné květy určené k výrobě esenciálního oleje jsou ještě dražší.

Například čerstvé rostliny pocházející z afghánské odrůdy obsahují 0,29 % esenciálního oleje. Sušením a skladováním se snížil obsah z 0,29 % na 0,20 % po 1 týdnu a až na 0,13 % po 3 měsících. Monoterpeny vykazovaly významně větší ztrátu než seskviterpeny, ale žádná z hlavních složek během procesu sušení nezmizela zcela.